Дистанційне навчання

До уваги учасників освітнього процесу! 

З 01.09.2024 розпочинається навчання у закладі 

у дистанційному форматі для учнів 1-9 класів.

Розклад уроків можна переглянути тут (зафарбовані клітинки - онлайн уроки)


Розклад дзвінків під час дистанційного навчання 
  1. 800 – 845
  2. 855 – 940
  3. 950 – 1035
  4. 1045 – 1130
  5. 1140 – 1225
  6. 1235 – 1320
  7. 1330 – 1415




   До уваги педагогічних працівників!

Накази по школі по дистанційному навчанню

Правила поводження під час дистанційного уроку: https://youtu.be/drGgyQtCU8A

ТРИВАЛІСТЬ НАВЧАЛЬНОГО ЗАНЯТТЯ ПІД ЧАС ДИСТАНЦІЙНОГО ФОРМАТУ ЛИШАЄТЬСЯ НЕЗМІННОЮ – РОЗ’ЯСНЕННЯ МОН

   Санітарний регламент для закладів загальної середньої освіти, який набув чинності з 1 січня 2021 року, обмежує час безперервної роботи з технічними засобами навчання, зокрема комп’ютерами, планшетами, іншими гаджетами. Водночас тривалість навчальних занять, визначена ст. 10 Закону України “Про повну загальну середню освіту", лишається незмінною.

   У зв’язку з посиленими протиепідемічними заходами 8-24 січня 2021 року школи працюють у форматі дистанційного навчання. Він передбачає синхронну та/або асинхронну взаємодію вчителя та учнів під час занять. У синхронному режимі вчитель та учні одночасно перебувають в електронному освітньому середовищі або спілкуються за допомогою засобів аудіо-, відеоконференції.

    Санітарний регламент для закладів загальної середньої освіти, який діє з 1 січня 2021 року, передбачає вимоги до організації роботи з технічними засобами навчання, зокрема комп’ютерами, планшетами, іншими гаджетами.

    Так, обмежено час безперервної роботи з технічними засобами навчання:

  • для учнів 1 класу – не більше 10 хвилин;

  • для учнів 2-4 класів – не більше 15 хвилин;

  • для учнів 5-7 класів – не більше 20 хвилин;

  • для учнів 8-9 класів – 20-25 хвилин;

  • для учнів 10-11 (12) класів на 1-й годині занять – до 30 хвилин, на 2-й годині занять – 20 хвилин;

  • при здвоєних навчальних заняттях для учнів 10-11 (12) класів – не більше 25-30 хвилин на першому навчальному занятті та не більше 15-20 хвилин на другому навчальному занятті.

   Отже, тривалість навчальних занять, визначена Законом “Про повну загальну середню освіту", зберігається: 35 хвилин для 1 класу, 40 хвилин для 2-4 класів, 45 хвилин для 5-12 класів. Обмежується лише час безперервної роботи з комп’ютером для уникнення ризиків для здоров’я.

    Наприклад, для учнів 5 класу час безперервної роботи з комп’ютером становить максимум 20 хвилин. Цей час вчитель може використовувати для синхронної взаємодії (онлайн) – для пояснення або загального огляду матеріалу навчального заняття, практичного закріплення вивченого, застосування інтерактивних прийомів навчання, перевірки результатів навчання тощо.

    Решту часу навчального заняття – 25 хвилин – вчитель організовує роботу в асинхронному режимі, тобто офлайн, без комп’ютера. Учні можуть виконувати вправи у робочому зошиті, працювати з текстом і завданнями у підручнику, виконувати творчі завдання тощо. Також наприкінці заняття вчитель може повернутися до режиму відеоконференції (для обговорення виконаних завдань, рефлексії, роботи з електронною освітньою платформою тощо).

     Санітарний регламент передбачає, що під час роботи з технічними засобами навчання обов’язковим є проведення вправ з рухової активності та гімнастики для очей.

  Важливо також, що не кожне навчальне заняття обов’язково проводиться з використанням синхронного режиму взаємодії вчителя та учнівШкола може скласти розклад занять, згідно з яким деякі заняття проходять лише асинхронно. Відповідно до Положення про дистанційну форму здобуття повної загальної середньої освіти, не менше 30% навчального часу, передбаченого освітньою програмою школи, має організовуватися в синхронному режимі.

    Водночас рівномірність розподілу цього часу між різними навчальними предметами і доцільність чергування занять з використанням синхронного та асинхронного режимів забезпечує керівник закладу освіти.


Для забезпечення дистанційної, змішаної форми навчання учнів в умовах карантину та створення єдиного інформаційного середовища навчального закладу, педагогічні працівники та адміністрація школи перейшли на використання пакета хмарних сервісів Google GSuite for Education



     Як у всіх хмарних середовищах, збереження даних учасника навчального процесу відбувається в Інтернеті з можливістю одержувати доступ до них у будь- який час і з будь-якого пристрою, з подальшим збереженням на жорсткий диск або роботою з даними у «хмарі».

     G Suite for Education – це набір додатків, які надаються компанією Google безкоштовно для освітніх установ у рамках обраного освітньою установою домену. До пакету входять стандартні Google сервіси плюс система управління навчанням Google Classroom.

     Створено для всіх учасників навчального процесу (вчителів, учнів) корпоративні акаунти у G Suite for Education від компанії Google. Корпоративний акаунт надає значно більше переваг під час використання хмарних сервісів, а саме:

Google Classroom - єдине середовище для організації та підтримки курсів дистанційного навчання
Google Drive – необмежене хмарне файлове сховище для зберігання та одночасного доступу до файлів.
Google Docs, Sheets, Slides, Forms - для створення та редагування файлів в хмарному сховищі під час співпраці з іншими користувачами в режимі реального часу.
Gmail - для листування.
Google Calendar - для планування подій, відеоконференцій.
Google Meet – для проведення відео-конференцій.
Google Чат – для онлайн спілкування.

     До віртуального курсу дисциплін викладач має можливість прикріпити навчальні матеріали у вигляді різних типів файлів (відео на YouTube, файли на Google Drive).

     Доступ до сервісу Google Classroom здійснюється через браузер або через мобільні додатки на Android чи iOS за допомогою корпоративного акаунту.

Google Classroom – хмаро орієнтована платформа, організована спеціально для навчання, доступний для всіх власників особистого облікового запису Google.

     У цьому сервісі можна:

Створювати навчальні курси.
Ділитися освітніми матеріалами.
Створювати завдання.
Перевіряти рівень засвоєння знань і відслідковувати прогрес успішності кожного.
Сервіс цікавий широким набором інструментів для роботи – відео, зображення, симулятори.

     Google Клас робить навчання більш продуктивним: він дозволяє зручно публікувати і оцінювати завдання, організувати спільну роботу і ефективну взаємодію всіх учасників процесу. Створювати курси, роздавати завдання і коментувати роботи учнів - все це можна робити в одному сервісі.

     Google Classroom є зручною платформою для навчання, за допомогою якої систему освіти можна зробити максимально гнучкою, інтерактивною і персоналізованою.

     У 2020 році наш заклад, зареєструвавши власний домен, отримав доступ до сервісів для дистанційного навчання від Google: G Suite for Education, які дають ряд переваг порівняно з іншими платформами:

  • Безкоштовність
  • Висока якість розробки
  • Регулярне оновлення
  • Відсутність реклами
  • Безпечність та захищеність
  • Постійна доступність
  • Довговічність
  • Адаптивний дизайн
  • Простота і зручність користування
  • Розширені можливості та ресурси

     Ми пройшли навчання з використання платформи, розгорнули та налаштували G Suite під потреби закладу, створили корпоративні облікові записи для всіх учасників навчального процесу, роздали всім логіни і паролі (цей процес безконечний, бо паролі мають властивість легко забуватись), усі вчителі створили класруми та запросили туди учнів, навчились працювати в Google Meet і спільними зусиллями процес був запущений!

Звичайно, дистанційне навчання не замінить повноформатну освіту, але ми до нього завжди готові!